Ure pravljic so primerne za malčke od tretjega leta starosti.
Dejavnost poteka vsak torek in sredo med 17. in 18. uro od oktobra do maja.
Malčki na uri pravljic prisluhnejo pravljici, kamišibaju, poučni knjigi, občasno skupaj rešujemo uganke ter na temo pravljic izdelamo razne motivacijske izdelke.
Prosimo, da se na uro pravljic prijavite na Oddelku za mladino na 07 39 34 665.
Dejavnost po urniku izvajamo dvakrat mesečno med 17. in 18.30 uro od oktobra do maja.
Ustvarjalnice so primerne za otroke od petega leta starosti. Otroci sami ali skupaj s starši ustvarjajo izdelke (režejo, lepijo, barvajo, gnetejo …), ki so po navadi vezani na določeno tematiko. Izdelke lahko otroci odnesejo domov ali pa jih razstavijo na oddelku knjižnice.
Prosimo, da se na ustvarjalnice prijavite na Oddelku za mladino na 07 39 34 665.
Branje s tačkami je program, ki je namenjen otrokom do 12. leta starosti. Prednost imajo otroci z disleksijo in težavami pri branju, pisanju in pravopisu. Program je namenjen tudi otrokom z motnjo pozornosti in koncentracije, čustvenimi in vedenjskimi motnjami, motnjo v duševnem razvoju ter otrokom, ki so gibalno ovirani. Obiščejo nas lahko tudi otroci, ki imajo strah pred javnim nastopanjem, se bojijo psov ali otroci, ki si želijo preživljati prosti čas v družbi psa.
Branje s terapevtskim kužkom lahko poteka individualno ali skupinsko, v sproščenem vzdušju v prostoru, ločenem od preostalih dejavnosti knjižnice.
Za razpoložljiv termin pokličite na Oddelek za mladino na 07 39 34 665. Storitev izvajamo v sodelovanju s Slovenskim društvom za terapijo s pomočjo psov Tačke pomagačke.
Knjižničarji se pri svojem delu srečujemo z otroki, ki imajo težave pri branju in starši, ki pri svojih otrocih opazijo težave pri branju, govorjenju, računanju, pisanju in iščejo nasvete.
Otrokom in staršem smo na Oddelku za mladino namenili kotiček, kjer se nahaja primerna strokovna literatura o disleksiji ter kako jo omiliti. V kotičku se nahaja tudi lažje berljivo leposlovno gradivo, ki je namenjeno mladim bralcem s težavami pri branju ter bralcem, katerih materni jezik ni slovenščina.
Knjižničarji želimo:
Želimo, da dislektiki ne bodo prikrajšani za bralne užitke, zato jih bomo spodbujali in usmerjali pri izbiri gradiva.