Do e-virov lahko dostopate na daljavo, mimo uradnih ur knjižnice in iz udobja vašega doma. Dostop na daljavo je mogoč s pomočjo Cobiss uporabniškega imena in gesla.
Cobiss uporabniško ime predstavlja številka vaše članske izkaznice.
COBISS geslo prvič pridobite pri knjižničarju, kasneje pa ga s pomočjo storitve Moja knjižnica lahko spreminjate sami.
Za uporabo e-virov potrebujete internetno povezavo.
Baza slovenskih filmov ponuja profesionalno in amatersko slovensko filmsko produkcijo. Člani knjižnice lahko brezplačno izbirate med več kot 100 slovenskimi filmi, poleg filmov lahko dostopate tudi do stalne zbirke brezplačnih avdiovizualnih del.
V primeru težav z izposojo, se obrnite na info@kmj.si.
Kanopy je platforma za izmenjevanje video vsebin. Vsebuje bogat in kakovosten nabor mednarodnih filmov in dokumentarcev, razvrščenih v 100 različnih kategorij, med katerimi boste našli tudi vsebino za otroke.
Za ogled izbranega filma imate na voljo 72 ur, medtem ko si epizode in serije lahko ogledate v roku enega meseca.
PressReader je spletni portal, ki združuje preko 7000 naslovov dnevnega časopisja in revij, iz več kot 100 držav in več kot 60 jezikih sveta.
Časopise in revije lahko prebirate na vseh pametnih napravah, na daljavo.
Audibook knjižnica je prva slovenska spletna platforma, ki vsem članom knjižnice omogoča enostavno izbiro, varno izposojo in poslušanje avdio knjig – kjerkoli in kadarkoli.
Izposoja zvočnih e-knjig se izvaja v mobilni aplikaciji Audibook, dostopna v trgovini Play (za Android telefone) ali v aplikaciji App Store (za Apple telefone).
Zvočne knjige, ki jih ponujamo za izposojo, so namenjene vsem starostnim skupinam. Postopek izposoje zvočnih e-knjig je enostaven, pogoj za izposojo pa je urejeno članstvo v knjižnici ter naložena aplikacija Audibook na osebnem mobilnem telefonu.
Digitalna knjižnica Slovenije ali dlib.si je spletni portal za dostop do slovenskega digitaliziranega gradiva s področja znanosti, umetnosti in kulture. znanja in kulturnih zakladov. Ponuja prosto iskanje po virih in dostop do digitalnih vsebin, kot so: članki, fotografije, zemljevidi, plakati in zvočni posnetki.
KAMRA je spletno mesto, ki nudi dostop do informacij, dokumentov, slik in drugega gradiva, predstavljenega v obliki zgodb. Vsebino zgodb prispevajo knjižnice, muzeji in druge lokalne kulturne ustanove.
Obrazi slovenskih pokrajin je spletni biografski leksikon, po katerem lahko iščete znane slovenske osebnosti, rojene v določeni pokrajini ali v zamejstvu in so na določenem področju pomembno zaznamovale svoje okolje. Najdete lahko pisatelje, pesnike, literarne in umetnostne zgodovinarje, kritike, novinarje, slikarje, glasbenike, arhitekte, igralce, duhovnike, znanstvenike, raziskovalce, profesorje, učitelje, gospodarstvenike, politike, športnike in druge.
Dobreknjige.si je spletni portal, ki priporoča slovenske knjige različnih žanrov. Z vsebino ga polnijo slovenske splošne knjižnice v sodelovanju z bralkami in bralci ter uporabniki portala.
Evropska knjižnica – TEL nudi dostop do vsebin Evropske kulturne dediščine, kjer lahko odkrivate umetniška dela, knjige, glasbo, video posnetke o umetnosti, modo, znanost, šport in druge vsebine iz inštitucij po celotni Evropi.
EBSCOhost je spletna platforma za raziskovalce. Nudi dostop do številnih tekstovnih in bibliografskih zbirk podatkov: Academic Search Elite, Business Source Premier, MasterFILE Premier, Newspaper Source, MEDLINE idr. Vključuje celotne tekste velikega števila mednarodnih časnikov in periodičnih publikacij, ki pokrivajo področja humanistike, kulture, izobraževanja, medicine, biologije in splošne znanosti.
Servis EBSCOhost omogoča iskanje, pregledovanje, tiskanje in shranjevanje polnih besedil člankov.
Britannica je spletna enciklopedija, ki zagotavlja visoko kakovostne in zanesljive učne vire.